Altın fiyatları 24 Şubat 2021! Çeyrek altın, gram altın ne kadar? Cumhuriyet altını, 22 ayar altın, yarım altım, tam altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri

tarafından
3
Altın fiyatları 24 Şubat 2021! Çeyrek altın, gram altın ne kadar? Cumhuriyet altını, 22 ayar altın, yarım altım, tam altın kaç TL? – Ekonomi Haberleri


Koronavirüs pandemisiyle birlikte talep patlaması yaşayan altın sonrasında yaşanan gelişmelerle birlikte düşüşe geçti. Yatırım tercihini altından yana kullanan binlerce kişi altın fiyatlardaki düşüşle beraber yatırımlarına yön vermek üzere canlı ve güncel rakamları takip ediyor.  Geçtiğimiz hafta içi açıklanan Merkez Bankası’nın faizi sabit tutmasının ardından dolar kurunda önemli bir değişim yaşanmamasıyla birlikte altın fiyatları sadece ons altındaki değişime yöneldi. Dün sabah saatleriyle birlikte altın fiyatlarında yeniden hafif bir yükseliş yaşandı. İşte günün altın fiyatları..

ALTIN FİYATLARI 24 ŞUBAT ÇARŞAMBA 2021

GRAM ALTIN KAÇ TL?

Son iki günde 11 lira civarında artış gören gram altın yeniden 400 lira seviyesine dönüş yaptı. Geçtiğimiz Cuma günü 400 lira seviyesinden kapanış yapan altın bugün 412.8 lira seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda altının onsunun fiyatı ise bin 811 dolarda yer alıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Bigpara’dan alınan son verilere göre çeyrek altın bugün 673 liradan alınırken 691 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Son dönemdeki düşüşlerle birlikte 3 bin liradan oldukça uzaklaşan cumhuriyet altını bugün 2 bin 683 liradan alınırken 2 bin 766 liradan da satışa sunuluyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

24 Şubat 2021 tarihinde yarım altın 1346 liradan alış, 1391 liradan satış fiyatıyla işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Analistlere göre, dolar/TL’de 6,80 hedefi sürdükçe gram altında fiyat baskısı devam edecektir. Kısa vade için ons altında yeniden 1800 dolar üzeri seyirler görülebilir ancak 1900 dolar ve üzeri biraz daha zor gibi duruyor. Gram altının 400 TL üzerine doğru hareketinde ısrarcı kalmasını bekleyebiliriz ama bu durum sert bir yükseliş sinyali olarak yorumlanmamalı.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYINIZ…Source link