İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan Albayrak: Yeni bir döneme girildi

[ad_1]

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 1-13 Ekim dönemindeki dış ticaret rakamlarını değerlendirdi. YEP hedeflerine dikkati çeken Albayrak, “YEP hedefleri kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme girildi. Ekim ayında 13 günde ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 92.1’e çıkarken altın hariç bu rakam yüzde 101.8. Güçlü bir ekonomi için bu oranları daha da yukarı taşıyacağız” değerlendirmesinde bulundu.

İHRACAT RAKAMLARI

Bakan Albayrak, mesajında yer verdiği infografikte de söz konusu dönemde yapılan ihracat ve ithalat rakamlarını paylaştı. Buna göre, Türkiye 1-13 Ekim’de 6 milyar 909 milyon dolarlık ihracat, 7 milyar 501 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Söz konusu dönemde altın hariç ihracat tutarı 6 milyar 720 milyon doları, ithalat ise 6 milyar 600 milyon doları buldu.

MALİYE BAKANLARI İLE ONLINE TOPLANTI

class=”cf”>

Bakan Albayrak: Yeni bir döneme girildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G-20 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ile bir araya geldi. Bakan Albayrak, konu ile ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Albayrak, “G-20 ülkelerinin Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları, pandemi sürecinin etkileri ve bu sorunlara küresel çözümler için tekrar bir araya geldi. Küresel ekonomik toparlanma için mutabık kaldığımız toplu eylem planının ülkeler bazındaki işleyişlerini konuştuk” dedi.

[ad_2]

Source link

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın