İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında altın fiyatları düşüşte! Gram altın kaç TL, Çeyrek altın bugün ne kadar? 12 Ağustos 2021

[ad_1]

Haftanın dördüncü gününde altın yatırımcısı tarafından altın fiyatları takip edilmeye devam ediyor. Altın fiyatları 12 Ağustos 2021 Perşembe günü düşüşünü sürdürüyor. Ons altının bin 750 dolara düşmesiyle birlikte iç piyasadaki altın fiyatları da bu oranlara göre şekillendi. Peki, hangi altın türü ne kadar oldu?

Merkez Bankası faiz kararının saat 14.00’da açıklanmasının ardından gözler altın fiyatlarına çevrildi. Merkez Bankası Ağustos ayı faiz kararını geçen ayki gibi yüzde 19 sabit tuttu. Bu gelişmenin ardından altın fiyatlarında düşüş seyri gözlemlendi. 

GRAM ALTIN NE KADAR?

Geçtiğimiz haftalarda 500 lira barajını aşarak önemli bir kritik eşiği geçen gram altın an itibarıyla 482 liraya geriledi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın bugün 800 liranın üzerindeki konumunu koruyamazken 787 liradan alınıyor. 12 Ağustos’ta çeyrek altının satış fiyatı ise 797 TL.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Son dönemdeki artışlarla birlikte hem 3 bin lira barajını aşan hem de bu seviyelerdeki eşikleri geçen Cumhuriyet altını bugün 3 bin 37 liradan alınırken 3 bin 174 liradan da satışa sunuluyor. 

BİGPARA VERİLERİNE GÖRE ALTIN FİYATLARI 12 AĞUSTOS 2021

[ad_2]

Source link

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın