Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !

Son dakika… Borçlara yapılandırma geliyor! AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMM’ye sundu

tarafından
5
Son dakika… Borçlara yapılandırma geliyor! AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMM’ye sundu


class=”cf”>

AK Parti milletvekilleri, matrah ve vergi artırımının yeniden düzenlenmesi ile borç yapılandırmasını da içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Covid-19 salgının Türk ekonomisine etkilerini azaltmak, istihdamı ve üretimi korumak ve vatandaşların salgından en az şekilde etkilenmesini sağlamak için alınan önlemler ve sağlanan desteklerin yanı sıra bir seri düzenleme yapılarak vatandaşların, işletmelerin vergi ve sigorta primleri başta olmak üzere kamuya olan yükümlülükleri ertelenmiş, vergi oranların indirime gidildi. Kanun teklifi kapsamında kesinleşmiş borçların yapılandırılması ve taksitler halinde ödenmesi de yer alıyor.

Ancak, küresel salgfının yayılımının ve etkilerinin devam etmesi nedeniyle yapılandırma taksitlerini ödemeyen ya da borçları yapılandırma kapsamında bulunmayan vatandaşlarca yeni bir imkan verilmesi talepleri yoğunlaşmış ayrıca kesinleşmiş borçlar dışında ihtilaflı aşamada bulunana veya henüz inceleme ve takdir işlemleri tamamlanmamış borçların da ihtilaflara son verilmesi ya da yeni ihtilaflar başılatılmaması amacıyla düzenleme dile getirilmiş durumda.

Canlı BorsaAltın FiyatlarıDöviz Kurları için BigparaSource link

Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !