İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Selin vurduğu bölgelerdeki banka borçlarına erteleme tavsiyesi

[ad_1]

Selin vurduğu bölgelerdeki banka borçlarına erteleme tavsiyesi

Türkiye Bankalar Birliği’nden, sel felaketinden etkilenen bölgelerdeki banka müşterilerinin talepleri halinde borçların ödenmesinde, ertelenmesinde gerekli kolaylıkların gösterilmesi tavsiyesinde bulunuldu.

Türkiye Bankalar Birliğince (TBB), sel felaketinin yaşandığı Rize, Artvin ve Düzce’deki müşterilerin talepleri halinde borçlarının ertelenmesi için gerekli kolaylıkların gösterilmesi istendi.

Birlik Yönetim Kurulu’nun, afet bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç duyabileceği desteğin sağlanması konularını görüştüğü aktarılan duyuruda, şunlar kaydedildi:

“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eşgüdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda yönetim kurulumuz tarafından, felaketin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkanları olumsuz etkilenen müşterilerin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda üyelerimize tavsiyede bulunulmasına karar verilmiştir.

Ayrıca, mücbir halin yaşandığı mahalde ikametgahı, iş yeri adresi veya şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, risk merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için risk merkezi üyelerinin bilgilendirilmesi kararlaştırılmıştır.

Müşterilerimiz sel felaketinden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankaları ile temasa geçebilir.”

[ad_2]

Source link

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın