Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !

Tesla hisseleri yüzde 21 değer kaybetti

tarafından
10
Tesla hisseleri yüzde 21 değer kaybetti


ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla hisselerine S&P 500 Endeksi’ne dahil edilmemesi sonrası gelen sert satışlar devam ediyor.

Şirketin endekse dahil edilmesini bekleyen yatırımcılar bu karar sonrası satışa geçmişlerdi.

Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın hisseleri salı günü düşüşünü yüzde 21’e kadar çıkardı ve mart başından bu yana en güçlü gün iç kaybını gerçekleştirdi.

Bloomberg’in haberine göre, düşüş açılış öncesi işlemlerde başladı ve General Motors Corp.’un Badger marka pikap üretimini düzenlemek ve genişletmek için kamyon üreticisi Nikola Corp.’tan 2 milyar dolarlık hisse alacağını açıklamasının ardından hız kazandı.

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın cuma günü Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi’ne eklenmesi bekleniyordu, ancak ABD’de endeksleri denetleyen S&P Dow Jones Indices, endekse Tesla yerine online perakende şirketi Etsy’i, yarı iletken ekipman üreticisi Teradyne ve tıbbi teknoloji şirketi Catalent’i ekledi.

TEK SEANSTA 82 MİLYAR DOLAR ERİDİ

Dünkü düşüşle beraber Tesla CEO’sunun serveti de sadece 1 günde 16.3 milyar dolar eriyerek 82.2 milyar dolara geriledi. Elon Musk bu düşüşle bir günde en çok para kaybeden insan unvanını kazandı.

ABD piyasaları resmi tatil dolayısıyla pazartesi günü kapalıydı.

VİDEO: BEYİN ÇİPİ PROJESİNİ DÜNYAYA TANITTISource link

Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !