İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Yeni bir Marmaris hikayesi yazılacak’

[ad_1]

class=”cf”>

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, el birliğiyle yeni bir Marmaris hikâyesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceklerini belirtti. Bakan Ersoy “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok” dedi.

Ersoy, Muğla’nın Marmaris ilçesinde turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, burada devletin ve halkın omuz omuza yangını söndürmek için çalıştığını vurguladı.

“Marmaris bölgesindeki yangınlar tamamen kontrol altına alındı ve söndürüldü. Soğutma çalışmalarına devam ediliyor” bilgisini veren Ersoy, soğutma çalışmalarını da tamamladıktan sonra bölgede yangınla ilgili faaliyetlerin bitirileceğini dile getirdi.

Önceliğin Marmaris’e doğal zenginliklerini, ormanlarını, yeşilini tekrar kazandırmak olduğuna dikkati çeken Ersoy, ilçenin en büyük değeri doğası ve yeşilinin, Ege’nin turkuazıyla tekrar buluşmasını sağlamayı istediklerini kaydetti. Yaraların sarılmasının, kayıpların telafisinin hızlı şekilde sağlanacağını vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti:

“Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikâyesi yazmak. Marmaris, Türkiye’nin en eski, önemli turizm bölgelerinden birisi. Bazen turizmde ‘eski’, ‘birinci’, ‘ilk’ olmak avantaj gibi olmakla birlikte zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri, değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman aleyhinize dönebiliyor. Marmaris’in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz.”

class=”cf”>

‘Yeni bir Marmaris hikayesi yazılacak’

TURİZM HEDEFİ SAPMADI

Ersoy, Marmaris’in yeni hikâyesini sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, ticaret odaları ve yerel yönetimlerle oluşturacaklarını belirterek, “Önemli olan yaşanmışlıklardan ders çıkarmak ve bunların daha iyi bir şekilde sonuçlanmasını sağlamak. Bizi sevindiren, herkes çok gayretliydi. El birliğiyle yangına müdahale ettik. Devlet ve halk omuz omuza çalıştı. Köylüler omuz omuza çalıştı. Böylece ilk aşama olan yangını söndürmeyi başardık” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde sapma olmadığına işaret eden Bakan Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız” diye konuştu.

class=”cf”>

DATÇA BELEDİYESİ: REZARVASYONLARI İPTAL ETMEYİN

TURİZM bölgelerindeki yangınlardan sonra Datça Belediyesi, sosyal yardımlaşma sitesi twitter’dan bir mesaj yayınlayarak destek istedi.

Rezarvasyonlarınızı iptal etmeyerek bize de destek olabilirsiniz’ başlıklı yazıda “Başta Marmaris ve Bodrum olmak üzere ekonomisi turizme dayalı ilçelerimiz çok büyük yara aldı. Tatil için bu turistik merkezleri tercih etmeniz oradaki garsona, köylüye, balıkçıya, kısaca halka en büyük desteğiniz olacaktır. Pandemiden sonra bir de yangının vurduğu bu coğrafyayla böyle de dayanışabilirsiniz. Lütfen bizimle olunuz. Dayanışma yaşatır” denildi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

[ad_2]

Source link

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın