Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !

50 milyar TL’lik dijitalleşme yatırımı

tarafından
7
50 milyar TL’lik dijitalleşme yatırımı


Bugün geldikleri noktada, sundukları ürün ve hizmetlerle küresel rekabetin önemli markası haline geldiklerini belirten Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, bireysel müşterilerine sundukları ürün ve servislerin yanı sıra kurumsal müşterilerine de uçtan uca dijital çözümler sunduklarını vurguladı.

Aksu, “2021 birinci çeyrek sonu itibarıyla BiP’in 3 ay aktif kullanıcısı sayısı 40 milyona ulaştı. Bu kullanıcıların yaklaşık üçte birini ise yurt dışındaki müşterilerimiz oluşturuyor. 2020 sonu itibarıyla Türkiye’ye toplamda 50 milyar TL’lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“FİBERDE ORTAK ALTYAPININ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ”

Bülent Aksu, 4.5G teknolojisiyle mobilde 1.6 Gbps, fiberde ise 10 Gbps’lik hızı müşterilerle buluşturduklarını bildirdi.

Fiber yatırımların dijitalleşme açısından elzem olduğunu vurgulayarak, ortak altyapının önemine dikkat çeken Aksu, “Fiber altyapı, sadece yüksek hız anlamına gelmiyor. Aynı zamanda fiberin yaygınlaşması 5G’ye geçiş için kritik bir öneme sahip. Bu nedenle ilk günden itibaren fiberde ortak altyapının bir an önce hayata geçmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan girişimlerde aktif rol oynamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin yerli otomobil girişimi konusunda attıkları adımlara da değinen Aksu, Turkcell’in dünyada elektrikli araç üretimi de dahil, mobilite ekosistemine yatırım yapan ilk telekom şirketlerinden biri olduğunu vurguladı.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olunSource link

Binance' a Avantajlı Olarak Kayıt Ol !