İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Haberleri – Girişimci işadamı Sedat Akyüz: İzmir projesinde önceliğimiz dayanıklılık

[ad_1]

30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen 6,9 şiddetindeki depremin ardından gözler inşaat sektörüne çevrildi. “Konut güvenliği” sorunu yeniden gündeme gelirken, girişimci işadamı Sedat Akyüz vatandaşları uyardı: “Depremi önlemek mümkün değil. Yapılacak tek şey depreme dayanıklı binalar inşa etmek. Lütfen konut tercihlerinizi buna göre yapın” dedi.

İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen 6.9 şiddetindeki deprem, tüm Türkiye’yi derinden sarstı. 100’ün üzerinde vatandaşın yaşamını yitirdiği deprem, bir kez daha konut güvenliği konusunu gündeme getirdi. Mar-Say Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Akyüz, Türkiye’nin deprem kuşağı içerisinde yer aldığı gerçeğine dikkatleri çekerek vatandaşları konut alırken dayanıklılığa dikkat etmeleri konusunda uyardı: “Depremi önlemek mümkün değil. Yapılacak tek şey depreme dayanıklı binalar inşa etmek. Lütfen konut tercihlerinizi buna göre yapın”

MAVİŞEHİR’E 80 DAİRELİK KONUT
İzmir’deki ilk konut projesini hayata geçirmeye hazırlanan girişimci işadamı, “Fay hatları üzerine inşa edilen binalardan bazıları ilk sarsıntıda büyük hasar görürken, bazılarının camları bile çatlamıyor. Çünkü kaliteli malzemelerle sağlam binalar yapmak mümkün. Bizim İzmir-Mavişehir’de inşa edeceğimiz 80 dairelik konut projemizde de önceliğimiz dayanıklılık. Konutun inşasına çok yakında başlayacağız. İzmir’de aldığımız başka araziler de mevcut. Onlarda da en çok önem verdiğimiz konu, doğal afetlere karşı dayanıklılık olacak” dedi.

[ad_2]

Source link

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın